Spouštědla

EUROLIFT s.r.o.Pro restaurace, sklady, úřady ale i pro soukromou potřebu někdy vzniká potřeba dopravovat malý náklad (do 100 kg) na menší výšky. Pro takovéto účely je vhodné použít spouštědla. Název naznačuje, že většinou se využívají pro spouštění zboží-nákladu do sklepa (KEG sudy, přepravky,...). Dají se ale použít i pro zvedání a tím se rozsah jejich využití hodně rozšiřuje: dopravu tiskovin, skladové prostory v půdním prostoru a podobně.
Protože možnosti využití tohoto typu zařízení je široké, navrhujeme jednotlivá zařízení zpravidla podle stavební dispozice jednotlivých zákazníků.

Hlavní výhody

Nevýhody


Základy pro návrh plošiny

Plošina může být navržena tak, aby samotná plocha byla jen nepatrně větší než náklad. (Obvykle se volí plocha plošiny o cca 5 až 10 cm širší než než je přepravovaný náklad).

Šachta (nebo prostup ve stropě) nemusí být tak velký jako u výtahu. Obvykle stačí aby mezera mezi plošinkou a šachtou (prostupem) byla cca 2 až 3 cm.
Příklad: pokud přepravujeme přepravky o rozměrech 600x400 mm stačí pro jejich přepravu samotná plošinka 650x450mm. Pro prostup stropem (šachta) pak bývá dostačující rozměr 700x600mm. Poznámka: nutno je ale požítat s prostorem pro pohon, který musí být umístěn v některé ze stanic.

Fotografie spouštědel. Fotografie zde.

Jak navrhovat zvedací plošiny
Hlavní stránka zvedací plošiny EUROLIFT s.r.o.

© EUROLIFT s.r.o.